KBRSF > Nieuws > Nieuwsbericht
Saut d'obstacles.
Résultats CSI3* Lanaken (BEL) 12 - 15 / 04 / 2018.
Class 2 Table A against the clock 1 m 30
2. Dieter Vermeiren - Marco vd W Heihoeve Z 0 - 60,89 sec.
4. Kirsten Rombouts - Fuptricia van Beek 0 - 62,12 sec.
5. Mike Van Olst - La Belle Dame Z 0 + 62,33 sec.
10. Tatiana Troiani - Un dollar du Taillis Pre 0 - 66,02 sec.
19. Mike Van Olst - Zandycolle Z 0 - 69,04 sec.
20. Fabrice Galdini - Ursula de Caumont Z 0 - 69,05 sec.
21. Eloise Lutgen - Itivia van ’t Woutland 0 - 69,55 sec.
24. Guillaume Ruant - Elyria Sitte 0 - 70,87 sec.
26. Fabrice Galdini - Simsalabim 0 - 71,99 sec.
27. Gilles Detry - Ceres Z 0 - 72,38 sec.
Class 3A Table A two phases special 1 m 40
2. Koen Vereecke - Diadarco van Evendael Z 0 - 0 - 30,96 sec.
4. Jos Verlooy - Cor-Leon vd Vlierbeek Z 0 - 0 - 31,90 sec.
5. Dirk Demeersman - Justice van het Reigershof 0 - 0 - 32,24 sec.
7. Leonie Peeters - Quaresmas de Marchesana 0 - 0 - 33,59 sec.
10. Fabrice Galdini - Jealousy 0 - 0 - 34,72 sec.
13. Gilles Detry - Catwalk Harry 0 - 0 - 35,91 sec.
15. Stephanie Andries - Javenia 0 - 0 - 36,80 sec.
Class 4 Table A two phases special 1 m 30
2. Dieter Vermeiren - Ilias van het Hof ter Velde 0 - 0 - 31,60 sec.
3. Tatiana Troiani - Sister van de Wolvendries 0 - 0 - 32,65 sec.
4. Neal Vanderwegen - Isidor J.H. Z 0 - 0 - 32,89 sec.
9. Gregory Wathelet - Faut-il des 7 Vallons 0 - 0 - 35,26 sec.
11. Stephanie Andries - Lysanne van ’t Winnenhof 0 - 0 - 35,89 sec.
15. Gregory Wathelet - Ace of Hearts 0 - 0 - 37,38 sec.
Class 5A Table A two phases special 1 m 35
1. Alexander Housen - Esprit van de Wellington 0 - 0 - 31,33 sec.
3. Dieter Vermeiren - Piepke 111 Z 0 - 0 - 35,26 sec.
11. Mike Van Olst - La Belle Dame Z 0 - 0 - 41,36 sec.
12. Laetitia Surin - Carlina des Vergers Z 0 - 0 - 41,52 sec.
16. Francois Mathy jr. - Hello Diamant 0 - 0 - 42,81 sec.
Class 5B Table A two phases 1 m 35
1. Alexander Housen - Ivanhoe 0 - 0 - 32,08 sec.
5. Dieter Vermeiren - Marco vd W Heihoeve Z 0 - 0 - 37,96 sec.
9. Karel Cox - Konstop 0 - 0 - 39,53 sec.
10. Tatiana Troiani - Un dollar du Taillis Pre 0 - 0 - 41,03 sec.
12. Kirsten Rombouts - Gow Gow 0 - 0 - 41,60 sec.
Class 6 Table A against the clock 1 m 40
3. Kirsten Rombouts - Cerona Van Beek 0 - 59,06 sec.
12. Gilles Detry - Catwalk Harry 0 - 63,05 sec.
13. Gilles Dunon - Chevalier de la Sure 0 - 63,33 sec.
15. Gilles Thomas - Edison van Schuttershof 0 - 63,84 sec.
19. Jérôme Guery - Ero del Pierire 0 - 66,12 sec.
23. Koen Vereecke - Jativia 0 - 66,43 sec.
24. Tatiana Troiani - Cash Flow III 0 - 66,52 sec.
25. Ann Carton-Grootjans - Jakarta Royale D.S. 0 - 66,62 sec.
28. Emilie Conter - Fragile van ’t Paradijs 0 - 67,53 sec.
Class 7 Table A two phases special 1 m 45
4. Koen Vereecke - Igor van de Wittemoere 0 - 0 - 34,87 sec.
9. Ann Carton-Grootjans - Kai Licha de Carmel 0 - 0 - 35,62 sec.
13. Jos Verlooy - Cor-Leon vd Vlierbeek Z 0 - 0 - 36,92 sec.
14. Fabrice Galdini - Just Luck 0 - 0 - 37,30 sec.
16. Leonie Peeters - Tinkoucha Hero Z 0 - 0 - 37,83 sec.
Class 8 Table A against the clock 1 m 50
1. Francois Mathy jr. - Casanova de l’Herse 0 - 68,88 sec.
3. Gilles Thomas - Conaro 0 - 70,39 sec.
7. Jeroen Appelen - Grappeloup van het Reenhof 0 - 74,87 sec.
15. Jérôme Guéry - Bacardi les Hauts 0 - 78,86 sec.
18. Frederic Vernaet - Just a Gamble 0 - 79,06 sec.
20. Stephanie Andries - Javenia 0 - 79,36 sec.
25. Pieter Clemens - Icarus 1 - 81,79 sec.
Class 9 Table A against the clock 1 m 35
1. Dieter Vemeiren - Ilias van het Hof ter Velde 0 - 55,03 sec.
2. Alexander Housen - Esprit van de Wellington 0 - 55,79 sec.
5. Dirk Demeersman - Luigi 0 - 59,46 sec.
7. Gilles Dunon - Kapitano 0 - 62,43 sec.
8. Gilles Dunon - Louis Vuitton vd Wouwerse Veld 0 - 62,59 sec.
9. Karel Cox - Konstop 0 - 62,88 sec.
14. Jonas Vervoort - Cibalia 0 - 65,27 sec.
19. Gregory Wathelet - Ace of Hearts 0 - 66,70 sec.
Class 10 Table A two phases special 1 m 40
1. Gregory Wathelet - Sandero 0 - 0 - 31,33 sec.
4. Guillaume Ruant - Elyria Sitte 0 - 0 - 33,37 sec.
11. Fabrice Galdini - Ursula de Caumont Z 0 - 0 - 35,74 sec.
12. Dieter Vermeiren - Piepke 111 Z 0 - 0 - 35,81 sec.
14. Gilles Thomas - Edison van Schuttershof 0 - 0 - 36,10 sec.
17. Dirk Demeersman - Clash II Heldenlaan Z 0 - 0 - 36,24 sec.
Class 11 Table A against the clock 1 m 45
1. Koen Vereecke - Igor van de Wittemoere 0 - 63,31 sec.
6. Rik Hemeryck - Jule de Lauzelle 0 - 66,60 sec.
7. Jérôme Guéry - Ero Del Pierire 0 - 66,74 sec.
8. Gilles Dunon - Chevalier de la Sure 0 - 67,58 sec.
9. Emilie Conter - Fragile van ’t Paradijs 0 - 67,74 sec.
10. Ann Carton-Grootjans - Kai Licha de Carmel 0 - 68,26 sec.
Class 12 Table A with jump off 1 m 50 (LR)
1. Christophe Vanderhasselt - Identity Vitseroel 0 - 0 - 38,13 sec.
9. Gregory Wathelet - MJT Nevados S 0 - 4 - 36,80 sec.
11. Ann Carton-Grootjans - Irvine ter Doorn 0 - 4 - 43,69 sec.
12. Rachel Steffen - Uncanto di Villagana 0 - 4 - 46,20 sec.
13. Cedric Volo - Blue Magic 0 - 4 - 48,14 sec.
16. Francois Mathy jr. - Uno de la Roque 0 - 10 - 63,89 sec.
23. Kim Thiry - Givale vd Windheuvel 4 - 71,04 sec.
Class 13 Table A two phases special 1 m 30
3. Tatiana Troiani - Sister van de Wolvendries 0 - 0 - 30,57 sec.
6. Cedric Volo - C Lano JT 0 - 0 - 32,24 sec.
10. Pieter Vandierendonck - Elini vh Costersveld 0 - 0 - 36,04 sec.
Class 14 Table A against the clock 1 m 35
1. Koen Vereecke - Jaro vd Donkhoeve 0 - 52,36 sec.
2. Alexander Housen - Ivanhoe 0 - 52,58 sec.
8. Dieter Vermeiren - Marco vd W Heihoeve Z 0 - 57,19 sec.
15. Fabrice Galdini - Simsalabim 0 - 59,90 sec.
16. Thomas Van Minnebruggen - Koshin de Muze 0 - 61,48 sec.
Class 15 Table A agianst the clock
6. Rik Hemeryck - Jule de Lauzelle 0 - 69,33 sec.
7. Gilles Thomas - Ducati van Schuttershof 0 - 69,60 sec.
12. Jeroen Appelen - Hickstead 0 - 71,99 sec.
13. Jérôme Guéry - El Salvador 1 - 74,94 sec.
Class 16 Table A with jump off 1 m 50 (LR)
1. Karline De Brabander - Fantomas de Muze 0 - 0 - 46,01 sec.
2. Rik Hemeryck - Deesse de la Sure 0 - 0 - 46,69 sec.
4. Koen Vereecke - Glagow MB 0 - 4 - 44 ,79 sec.
5. Wilm Vermeir - Dm Jacqmotte 0 - 4 - 45,05 sec.
11. Fabrice Galdini - Jealousy 0 - 4 - 48,95 sec.
16. Frederic Vernaet - Dauphine van T&L 1 - 79,11 sec.
22. Ann Carton-Grootjans - Kai Licha de Carmel 4 - 75,04 sec.
23. Neal Vanderwegen - Nabab’s Gril JH Z 4 - 75,16 sec.
Class 17 Grand Prix Table A with jump off 1 m 50 (LR)
1. Gudrun Patteet - Sea Coast Pebbels Z 0 - 0 - 40,63 sec.
2. Francois Mathy jr. - Casanova de l’Herse 0 - 0 - 41,54 sec.
11. Koen Vereecke - Jativia 4 - 74,00 sec.
12. Jeroen Appelen - Grappeloup van het Reenhof 4 - 74,70 sec.
15. Gilles Thomas - Conaro 4 - 76,06 sec.